Get Adobe Flash player

okladka album plotno str1 Tajemnice Światła 2012071317240239

Ogólnopolski Spływ Kajakowy

Szlak Papieski ZawierzeniaSzlakiem Papieskim Jana Pawła II „Tajemnice Zawierzenia” 30-31 maj 2015 r.

"Dziękczynienie za Kanonizację Jana Pawła II"

Organizator: Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji i Centrum Oświatowo Dydaktyczne Ełckiej Kurii Diecezjalnej.

Trasę Szlaku Papieskiego wyznacza spływ kajakowy, który ks. Karol Wojtyła rozpoczął wraz z młodymi naukowcami krakowskiego środowiska akademickiego, na stałe współpracującymi z ich duchowym opiekunem, w dniu 19 lipca 1954 roku. W spływie tym wzięło udział 9 osób, które wraz z „Wujkiem" do augustowskiej mety dopłynęło szczęśliwie w dniu 31 lipca 1954 roku.

Pielgrzymowanie Kajakowym Szlakiem Papieskim Tajemnice Zawierzenia jest szczególną okazją do poznawania Boga, historii i przyrody na trasie liczącej ponad 140 km. Ważne jest, aby przemierzając te przepiękne okolice, znaleźć czas na rozważanie wielkiego przesłania, jakie Jan Paweł II pozostawił nam w swoich wielkich Aktach - Tajemnicach Zawierzenia.

Spływy kajakowe trasą którą pływał Ks. Karol Wojtyła będą organizowane raz w miesiącu od maja do września i są dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II. Chcemy naśladować w praktyce naszego wielkiego Świętego i uczyć się od niego jak spędzać wolny czas, aby był on również rozwojem naszego życia duchowego.

Spływ kajakowy Szlakiem Papieskim Jana Pawła II to również rekolekcje w drodze. W trakcie spływu każdego dnia Msza św., rozważanie Słowa Bożego i dzielenie się nim, rozważanie Aktów Zawierzenia, konferencje, modlitwa różańcowa, Apel Jasnogórski i wspólne czuwanie przy ognisku.

DODATKOWE INFORMACJE: Warunkiem udziału w spływie jest akceptacja regulaminu spływu

Minimum: 12 osób uczestników.

Noclegi i wyżywienie w trakcie spływu: w Klasztorze na Wigrach, na trasę uczestnicy otrzymują suchy prowiant, oraz herbatę i kawę w termosach.

Spływ rozpocznie się w dniu 30 maja o godz. 9:00, a zakończy się 31 maja wieczorem - Dla uczestników spływu dodatkowo zwiedzanie Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach z przewodnikiem na zakończenie spływu.

Informacje na stronie internetowej: www.wigry.pro lub pod. nr tel. 500 740 639. lub 87 566 24 99.

Zgłoszenia:
Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji,
Wigry 11, 16-402 Suwałki,
tel. 87 566 24 99,
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ,

Do wyboru dla uczestników spływu 2 pakiety A i B.

Pakiet A: nocleg w klasztorze na Wigrach (30.05. z soboty na niedziele), wynajem kajaków i transport powrotny do Klasztoru w Wigrach, opłata ratownika, ubezpieczenie, opłata śluzowania, karta wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego, obiadokolacje (sobotę i niedziele) i śniadanie (niedziala) w klasztorze, kanapki, ciepłą herbatę i kawę na drogę, transport uczestników spływu do klasztoru w Wigrach , ognisko w sobotę wieczorem w ogrodach klasztornych– koszt 270 zł.

Pakiet B: nocleg w klasztorze na Wigrach (29-31.05. od piatku do niedzieli 3 noclegi), wynajem kajaków i transport powrotny do Klasztoru w Wigrach, opłata ratownika, ubezpieczenie, opłata śluzowania, karta wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego, obiadokolacje (sobota, niedziela) i śniadania (sobota, niedziela, poniedzialek) w klasztorze, kanapki, ciepłą herbatę i kawę na drogę, transport uczestników spływu do klasztoru w Wigrach, ognisko w sobotę wieczorem w ogrodach klasztornych – koszt 410 zł.

Potwierdzeniem rezerwacji jest dokonanie wpłaty (po otrzymaniu informacji o rezerwacji wstępnej) na numer rachunku Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji w kwocie 30% od przyjętego zamówienia.

Nr rachunku: 68 2030 0045 1110 0000 0224 7050

Spływ Kajakowy Szlakiem Papieskim w dniu 30-31 maja 2015r. obejmie trzy pełne etapy szlaku papieskiego realizowane w ciągu dwóch dni.

I etap: Wigry – Frącki (30.05. - poniedziałek)

Akt osobistego Zawierzenia Jana Pawła II Matce Bożej
Rozważając Akt osobistego Zawierzenia Jana Pawła II Matce Bożej – TOTUS TUUS (6.06.1979) dotrzemy do Wysokiego Mostu.

II etap: Frącki – Mikaszówka (31.05.- wtorek)

Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi
Rozważając Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi (Rzym, 25.03.1984) będący odpowiedzią na prośbę Matki Bożej - skierowaną do wierzących w Fatimie - dopłyniemy do Frącek, gdzie możemy odpocząć w stanicy. Kolejny malowniczy etap spływu Czarną Hańczą od Frącek zaprowadzi nas do Jałowego Rogu, w pobliżu Mikaszówki.

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM SPŁYWU: KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ REGULAMIN

COD-logo2Centrum Oświatowo Dydaktyczne, Plac Katedralny 1, 19-300 Ełk, tel. 87 621 68 37, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

stat4u