Get Adobe Flash player

okladka album plotno str1 Tajemnice Światła 2012071317240239

WYSTAWA KAROL WOJTYŁA NA TURYSTYCZNYM SZLAKU

Matka Boża Częstochowska
Wraz z zakończeniem peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Jej świętym wizerunku Nawiedzenia, w XV rocznicę pobytu Świętego Jana Pawła II w naszej Diecezji i wraz z nadaniem Jego Patronatu Miastu Ełk pragniemy zaprezentować pierwszą w Polsce i na świecie – wyjątkową wystawę: Karol Wojtyła na turystycznym szlaku.

Karol Wojtyła na szlaku (zdjęcie ze strony http://turystyka.wp.pl)Wystawa – w polskiej i włoskiej wersji językowej - składa się z 45 plansz, na których wyeksponowano wszystkie trasy papieskie w Polsce – w tym Szlaki Papieskie Diecezji Ełckiej - wraz ze zdjęciami, które dotąd nie były publikowane, a pochodzą z prywatnych zbiorów uczestników wypraw ze Świętym.

Prezentowana ekspozycja została przygotowana przez p. Urszulę Własiuk - Prezesa Fundacji Szlaki Papieskie z Krakowa wraz z p. dr Jerzym Horwatem - dyrektorem Muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego przy współpracy z Centrum Oświatowo Dydaktycznym w Ełku (ekspozycja ełcka). Patronat honorowy objęli: J. E. Ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski; J.E. Ks. bp Jerzy Mazur, biskup ełcki; J.E. Ks. bp Jan Wątroba, biskup rzeszowski; J. E. Ks. bp Kazimierz Górny, biskup senior diecezji rzeszowskiej; Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego; Małgorzata Chomycz-Śmigielska, wojewoda podkarpacki oraz Tadeusz Ferenc, prezydent miasta Rzeszowa.

Wystawę można oglądać w dniach 7-8 czerwca w kurii biskupiej w Ełku, natomiast od poniedziałku - 9 czerwca 2014 r w Ełckim Centrum Kultury.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą niezwykłą ekspozycją oraz prezentowanym przy tej okazji pięknie ilustrowanym albumem upamiętniającym pobyt papieża w naszej Diecezji: Jan Paweł II – święty, który chodził po naszej ziemi... !

Szczegółowy harmonogram ekspozycji podamy w późniejszym terminie.

serdecznie zapraszam
s. dr Blanka Szymańska OSN
dyrektor COD

COD-logo2Centrum Oświatowo Dydaktyczne, Plac Katedralny 1, 19-300 Ełk, tel. 87 621 68 37, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

stat4u