Get Adobe Flash player

okladka album plotno str1 Tajemnice Światła 2012071317240239

Harcerze zdobyli sprawność Szlaku Papieskiego

Było chwilami ciężko, ale nie daliśmy się -opowiada jedne z uczestników radju. Zapewne chodzi o deszcz, który spadł na nas 4 dnia w drodze z Mikaszówki do Sejn.

Uczestnicy harcerskiego rajdu rowerowego Szlakiem Papieskim „Tajemnice Światła" mieli podobne obawy. Uda się czy zbraknie sił? Nikt przecież do tej pory nie pokonywał rowerem takich odległości. Gdy 18 lipca przekroczyliśmy chłodne mury Klasztoru Wigierskiego wszyscy byli dumni z siebie i radośni. Udało się i wcale nie był to takie trudne a pięknych wrażeń mnóstwo. Zmęczeni, ale radośni udaliśmy się przed obraz Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie dziękowaliśmy za szczęśliwą podróż. Warto wspomnieć, że obraz ten nie jest tak często odsłaniany, jednak dla nas ks. Henryk zrobił wyjątek. Mogliśmy zwiedzić też kryptę w podziemiach klasztoru. Wigry były końcowym etapem naszego rajdu, więc wypada powiedzieć coś o poprzednich czterech.

Czytaj więcej...

Harcerski obóz rowerowy Szlakiem Papieskim Ełk-Wigry

10-20 lipca 2009 r.

W tym roku - A.D. 2009 przygoda sama zapukała do naszych drzwi, otóż wybraliśmy się na harcerski obóz wędrowno-rowerowy Szlakiem Papieskim Jana Pawła II prowadzący na Wigry.

Etap I - Ełk - Baza „Orle gniazdo" koło Rajgrodu

O godzinie 10:00 zebraliśmy się na placu JP II w Ełku, oczywiście nie odbyło się bez żartów i dowcipów na różne tematy. Wielkie „show" zrobił znany przez wszystkich dh. Damian Kurowski ps. Biskup zajeżdżając na plac w mundurze i baskijce – zaprawdę powiadam wam, prawdziwy harcerz z Niego. Jednak po dłuższych namowach zdjął mundur i poszedł oglądać wystawę papieską. Niedługo potem przyjechał ksiądz Tadeusz, Michał i Edyta sławną już zamrażarką w której robiliśmy mini dyskotekę. Następnie odbył się krótki apel, dostaliśmy fajne kamizelki. Mogliśmy wreszcie ruszyć w drogę. Jechaliśmy promenadą i podziwialiśmy piękne widoki na Jezioro Ełckie, a następnie drogą na osiedlu Szyba i dalej drogą leśną- tamtędy wiódł szlak.

Czytaj więcej...

Karolina Drapczuk

W czasie drogi rozważaliśmy tajemnice światła i podziwialiśmy piękno mazurskiej ziemi. Trasa prowadzi głównie przez pola i łasy, co sprawia, że jest trochę trudna, ale pozwała odczuć bliskość i moc Boga. Każdego dnia uczestniczyliśmy w Eucharystii, słuchaliśmy kazań głoszonych przez naszego przewodnika - ks. Arkadiusza Pietuszewskiego. Wieczorami były ogniska, spacery i rozmowy. Dzięki temu po pięciu dniach byliśmy dla siebie jak rodzina. Świadomość, że przebywamy w miejscach, gdzie kiedyś bywał Jan Paweł II, pomagała nam w pielgrzymowaniu. Każdy powinien przebyć ten szlak, by przybliżyć się do Boga i lepiej zrozumieć tajemnice światła.

Czytaj więcej...

COD-logo2Centrum Oświatowo Dydaktyczne, Plac Katedralny 1, 19-300 Ełk, tel. 87 621 68 37, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

stat4u